Tabaku takohet me të dërguarin special të Gjermanisë,

Politike

Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka zhvilluar sot një takim me të deleguarin special të Gjermanisë në BP, Manuel Sarraz.

Në një reagim në Twitter, Tabaku shprehet se këtë takim diskutuan për procesin e integrimit, përfshirjen e opozitës dhe 3 projektligjet e qeverisë që sipas saj cënojnë prioritetet e integrimit, ai i amnistisë Fiskale, Pasaportat e Arta, dhe ligji Kanabizimit.

“Mirëpresim rikthimin e Procesit të Berlinit në rajonin tonë si një mundësi për të vazhduar procesin e integrimit në një fazë të re për Shqipërinë dhe rajonin. Koha të shohim për rezultatet të mëtejshme dhe arritje konkrete!”, shprehet Tabaku.

  • foto galeri
  • foto galeri
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?