Shkrime

Qeveria ka halle shumë

Nga Azmi Stringa

Qeveria ka halle shume! Qe sna i thote, por po na e fut ne emer te luftes.

1. 200 mln detyrime te prapambetura, me afrofe ne kahun e ulet.
2. 500 mln detyrime te fshehura nga rindertimi, te pakten.
3. 400 mln detyrime nga vendimet gjyqsore si ai i Beketit, sipas KLSH.
4. 400 mln ekspozim nga sektori energjise, qe e ka shperdoruar.
5. 100 mln nga rritja e normave te borxhit, kjo pritej.

Gati 10% e PBB jane sikletet e qeverise, pa perfshire PPP dhe kontratat madhore.

Te asaj qe pas pandemise na u krahasua me Japonine si Saliu me Gjermanine!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania