SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

“Tentuan të më rekrutonin shërbimet inteligjente ruse, por…”

Svetlana Timofoeva, 33 vjeçe, shtetasja ruse që dyshohet për spiunazh ka mohuar përfshirjen e saj dhe lidhjen me inteligjencën ruse.

Në dëshminë e zbardhur për “BalkanWeb” nga gazetarja Klodiana Lala, Timofeva ka thënë se shërbimet e inteligjencës ruse kanë tenuar ta rekrutojnë, por nuk e kanë rekrutuar pasi nuk ka pranuar.

“Zvetlana pretendon se është blogere. Ka shkruar dhe fotografuar dhe ka thënë se ka pasion turizmin industrial. Ka fotografuar uzina ku janë prodhuar armë dhe zona që kanë të bëjnë me reparte ushtarake në shumë vende të botës.
Ajo ka deklaruar se kanë tentuar ta rekrutojnë, por nuk ka pranuar. Ndërkohë që prokuroria ka dyshime se ka komunikime ‘serioze’ me disa persona të dyshuar të shërbimeve inteligjente në Telegram”, raportoi gazetarja Lala.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?