Si e shihni Shqipërinë pas 10 vitesh? Rama për gazetën franceze: Në Bashkimin Europian, do bëjmë gjithçka për t’a arritur këtë

Aktualitet Intervista Politike

I pyetur nga gazeta franceze “FranceSoi”, se si e sheh Shqipërinë pas 10 vitesh, Rama është shprehur se e shikon në BE, duke premtuar se “do të bëjmë gjithçka për t’a arritur këtë”.

Pjesë nga intervista:

Si e shihni Shqipërinë pas 10 vitesh?

Rama: Pas 10 vitesh, ndoshta do të jetë në BE, nëse BE mbetet siç është tani. Në fakt, bota sot ndryshon shumë shpejt, mjafton të shihni situatën aktuale.

Pa tragjedi, pas 10 vitesh, Shqipëria do të jetë në BE dhe ne do të bëjmë gjithçka për t’a arritur këtë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?