Vlora “e zhytur” në mbeturina, gjobitet Dritan Leli

Aktualitet

Agjencia Kombëtare e Mjedisit ka gjobitur Bashkinë e Vlorës për keqmenaxhim të mbetjeve.

Fundjavën që lamë pas agjencia ka bërë mbikqyrje në qytetin bregdetar dhe ka konstatuar se ndonëse janë në pikun e turizmit qyteti është lënë i papastër.

Bashkia e Vlorës me kryetar Dritan Leli, është gjobitur me 500 mijë lekë.

Drejtori i kësaj Agjenciem Denis Vogli, ka bërë me dije se shqetësimi është ngritur nga qytetar dhe se masa administrative me gjobë do ti komunikohet Bashkisë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?