Tropojë/ Arrestohen babë e bir për kultivim të lëndëve narkotike

Aktualitet

Finalizohet operacioni ‘Palçi’ në Tropojë.

Uniformat blu bëjnë me dije se kanë rënë në pranga babë e bir për kultivim të lëndëve narkotike.

Përkatësisht janë arrestuar, N. N., 53 vjeç dhe A. N., 19 vjeç, (babë e bir), banues në fshatin Palç.

Gjithashtu në vijim të veprimeve u proceduan në gjendje të lirë, për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Moskallëzimi i krimit”, shtetasit: S. P., 33 vjeç, me detyrë kryetar i fshatit Palç, dhe Gj. P., 65 vjeç, me detyrë inspektor i pyjeve dhe mjedisit.

 

 

 

Tropojë-Informacion-

Kontrolle intensive për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, në terren të hapur dhe në terren të mbyllur.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Palçi”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Tropojë.

Goditet një rast i kultivimit të bimëve natkotike, në fshatin Palç, arrestohen 2 autorët e dyshuar (babë e bir).

Procedohen në gjendje të lirë kryetari i fshatit dhe inspektori i pyjeve, për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Moskallëzimi i krimit”.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë, pas një hetimi 1-mujor, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, se në fshatin Palç ishin kultivuar bimë narkotike kanabis, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Palçi”.

Në kuadër të këtij operacioni u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

N. N., 53 vjeç dhe A. N., 19 vjeç, (babë e bir), banues në fshatin Palç.

Këta dy shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se kanë kultivuar bimë narkotike në territorin e fshatit Palç.

Në vijim të veprimeve u proceduan në gjendje të lirë, për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Moskallëzimi i krimit”, shtetasit: S. P., 33 vjeç, me detyrë kryetar i fshatit Palç, dhe Gj. P., 65 vjeç, me detyrë inspektor i pyjeve dhe mjedisit.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tropojë, për veprime të mëtejshme.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?