Këshilli Europian merr sot vendim për të hapur negociatat me Shqipërinë

Aktualitet

Këshilli Europian do të marrë sot vendim për të hapur negociatat me Shqipërinë për anëtarësim në Bashkimin Europian.

Lajmi konfirmohet për Balkanweb nga burime diplomatike.

Në Samitin e Madridit që po mbahet prej dy ditësh, pritet që sot krerët e vendeve të BE-së të fusin në rend dite edhe “dosjen” e Shqipërisë.

Pak ditë më parë gjatë takimit në Bruksel, krerët e Unionit nuk arritën të hapin negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për shkak të vetos së Bullgarisë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?