Aleksandër Vuçiç: Nuk kemi patur kurrë marrëdhënie më të mira me Shqipërinë se sot

Aktualitet

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka deklaruar në Forumin Ekonomik të Davosit se Serbia është e kënaqur nga marrëdhëniet me Shqipërinë dhe se këto të fundit “kurrë nuk kanë qenë më të mira”.

“Jemi të kënaqur me këto marrëdhënie që kemi sot. Marrëdhëniet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nuk kanë qenë kurrë më të mira se sot”,-u shpreh ai.

Ai tha se vendi i tij mirëpret me derën hapur të gjitha vendet e Ballkanit që duan t’i bashkohen nismës së Ballkanit të Hapur. Vuçiç kërkoi mirëkuptimin e Perëndimit në mos-bashkimin ndaj sanksioneve kundër Rusisë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?