Ata që shesin votën sa herë kanë hatërmbetje …

Shkrime

Nga LEONARD OSMANLLIU

Partia ime, ideali im PD qe kam punuar pa fituar asnje post, kam dhene maksimumin si anetare i partise mbi 20 vjet tani qe shikoj qe hienat e dikurshme qe kane pase poste me perpara si me Lulzim Bashen si me Berishen, jane sulur te babzitur per te kap nje cope., sepse lepirsat dhe ata qe jargaviten jane sot ne keshill kombtar dhe kryetar degesh ata qe asnjehere nuk kane punuar per ideal por per interesin e tyre sot kuptova qe PD eshte partia e hienave dhe e lepirsave.

Ata qe shesin voten sa here kane hatermbetje kur kam lexuar emrat e keshillit kombtare te PD dhe kryetaret e degve me erdhi per te vjelle. Dikush, dikur i Lsi i Ps disa qe ne zgjedhjet e fundit shisnin voten disa qe skane punuar asnjehere per ideal.

Une do vazhdoj te jem me partin time, idealin tim dhe kurre nuk do e shisja vote per nje parti tjeter siç ka shume ne ate keshill dhe kryetar degesh se, une si jam lepire dikujt apo jargavitur si shume ne ate keshill dhe kryetar degesh. Turpi na ka mbuluar kaq di te them…..

Total 3 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?