AktualitetPolitike

150 EMRAT-Anëtarët e Këshillit Kombëtar të Rithemelimit

ka bërë publike listën e plotë me 150 anëtarët e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. Ajo që vihet re është se pjesë e listës janë bërë Rudina Hajdari, Myslim Murrizi, Arben Imami, ekspertja e PD Mirela Tabaku. Këto emra kanë qenë më herët në strukturat e PD-së, por janë larguar më pas e tashmë me zhvillimin e Kuvendit të 30 prillit u rikthyen. Por në lista ka edhe risi. Bëhet fjalë për mjekun Ilir Alimehmeti, moderatoren Fjoralba Dizdari, Glauk Olldashi, aktori Julian Deda e gazetari Osman Stafa.

‘Para se të lexoj listën, dua të theksoj faktin që pas një analize që kemi bërë, rezulton që janë 50% e anëarësisë së Këshillit të ri Komibëtar të ardhur nga forumi Rinor dhe Lidhja Demokratike e Gruas. Është një risi, është një arritje, është hera e parë që ndodh në historinë e një partie. Partia Demokratike është më e fortë, më e hapur dhe Kuvendi i djeshëm e dëshmoi këtë gjë. Vihet re që pjesë e Këshillit Kombëtar, anëtarësia, delegatët kanë votuar personalitete të fushave të ndryshme. Po filloj pa humbur kohë me leximin e emrave. Është një listë e përbërë nga 150 emra. Do e lexoj sipas alfabetit,’- tha Vokshi. 

Lista e plotë;

 

 

Adriana Gjonaj

Adriana Kalaja

Agron Kuliçaj

Aida Shehu

Akil Kraja

Albina Deda

Aldo Bumçi

Aleksandër Biberaj

Alta Hazizi Haluca

Andi Dollapi

Andi Mustafai

Andon Frrokaj

Anisa Dervishaj

Anisa Kadesha

Ankelida Çela

Anxhela Malko

Apollon Baçe

Arben Beqiri

Arben Ibro

Arben Imami

Arben Miza

Arben Ristani

Arbjola Halimi

Ardjan Muka

Ardian Turku

Arjan Dedej

Armend Musai

Arnold Kariqi

Arvid Bushati

Aulon Kalaja

Aurel Bylykbashi

Avenir Peka

Barbara Doda

Bedri Hoxha

Besart Xhaferri

Besnik Aliaj

Bislim Ahmetaj

Bledi Kasmi

Bujar Kapexhiu

Bujar Vukaj

Çlirim Gjata

Dafina Muda

Dasho Aliko

Dava Marku

Denion Shëngjergji

Dorel Memoçi

Dorian Teliti

Dritan Burgie

Edit Harxhi

Elena Qirici

Elgi Hyka

Eliona Gremi

Elior Vila

Elisabeta Skrapari

Elton Bano

Elvis Malasi

Edlira Bushati

Enkelejda Sallaku

Eno Bozdo

Enca Basha

Ervin Minarolli

Esmeralda Metko

Etion Kapedani

Fatbardh Kadilli

Fatbardha Kadiu

Fation Bathorja

Feride Rrahmanaj

Fjoralba Dizdari

Fiqiri Ismaili

Floriana Garo

Florin Kurmekaj

Florion Mima

Gazmend Dibra

Gazmir Spahia

Genc Deromemaj

Genc Pollo

Gent Strazimiri

Gentian Mishova

Gjergj Mero

Gjov Vuksani

Glauk Olldashi

Grigels Muçollari

Ibrahim Morina

Ilir Alimehmeti

Iliriana Kuçana

Imanuel Çaushaj

Imelda Kraja

Indrit Hoxha

Irena Shestani

Ivi Kaso

Jamarbër Malltezi

Jola Hysaj

Julian Deda

Kejtis Kruja

Klara Bici

Klaus Shaqiri

Klevis Balliu

Klodian Lata

Klodian Muço

Klodiana Çapja

Laura Vorpsi

Lediana Fratari

Ledina Alolli

Ledina Mandia

Ledio Nuraj

Lisandër Hoxha

Lorenc Luka

Lorin Hoxha

Mal Berisha

Malbor DUka

Mariglen Doçi

Mariana Brunga

Matilda Qyrku

Megi Balliu

Mariglen Kurtballaj

Mimoza Hadarmataj

Mimoza Rexhvelaj

Minushe Lazaj

Mirela Tabaku

Myqerem Tafaj

Myslimi Murrizi

Nadire Meçorapaj

Nazlie Laçi

Nikolin ÇALI

Osman Mula

 

Osman Stafa

Parid Teferiçi

Prel Gjoni

Qemal Çejku

Qemal Hoxha

Rajmonda Bulku

Renis Gjoka

Robert Budina

Roland Keta

Rubens Shima

Rudina Hajdari

Sajmir Mulgeci

Sara Bodo

Sevalgon Berisha

Shaqir Manjani

Sherefedin Shehu

Shkëlqim Hoxha

Spiro Vaso

Suzana Guxholli

Valdete Vorbsi

Voltana Ademi

Xheraldo Dashi

XHulian Guçe

Ylli Asllani

Zyrafete Kulla

Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania