SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Diskutime për presidentin e ri, Alibeaj takim me ambasadoren Yuri Kim

Kreu i Grupit Parlamentar, Enkelejd Alibeaj të premten do të zhvillojë një takim me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim.

Bëhët me dije se Alibeaj dhe Kim do të diskutojnë për emrin e presidentit të ri, teksa nuk dihet ende se në çfarë pore do të zhvillohet ky takim.

Vetëm pak minuta më parë Taulant Balla konfirmoi se konferenca e parë e kryetarëve për emrin e presidentit të ri do të mbahet më 4 maj, teksa tha se PS do që të zgjidhjet një president i Shqiptarëve dhe jo vetëm i mazhorancës.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?