Identifikohen mbi 8 mijë raste të reja me COVID-19 dhe 51 viktima në 24 orë në Greqi

Rajoni

Greqia ka konfirmuar 8 635 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka arritur në 3, 173, 630 qytetarë, prej të cilëve 49, 0% janë meshkuj.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 51 pacientë kanë humbur jetën. Ndërsa nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 28 130 viktima.

Sakaq autoritet bënë me dije se 357 pacientë trajtohen në intubim.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?