Një ditë pas takimit me Alibeaj, Yuri Kim shkon sërish në Kryesinë e Kuvendit

Aktualitet

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, ka shkuar paraditen e kësaj të mërkure në ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Mësohet se diplomatja e lartë amerikane do të takohet me kreun e Grupit të PS, Taulant Balla.

Një ditë më parë, Kim ishte në këto ambiente dhe u takua me kreun e Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj. Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja e SHBA dha detaje nga ajo që kishte biseduar me Alibeaj.

Mes rreshtash ajo e quante atë kryetar të komanduar të Partisë Demokratike. Kjo shkaktoi reagime të forta të grupimit pro Berisha, të cilët e konsideruan si turp qëndrimin zyrtar të ambasadores Yuri Kim. Sipas tyre, ajo nuk po njihte vendimin e Gjykatës.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?