Yuri Kim takim te Kryesia Kuvendit me Lindita Nikollen

Aktualitet

Ambasasdorja e SHBA në vendin tonë, Yuri Kim është takuar këtë të hënë me kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla, në Kryesinë e Kuvendit.

Burime për medie bëjnë me dije se takimi do të zhvillohet në kuadër të nisjes së procedurave për zgjedhjen e presidentit të ri, si dhe negociatat mes mazhorancës e opozitës për gjetjen e emrit të ri.

Javën e ardhshme pritet të  mblidhet konferenca e kryetarëve për caktimin e kalendarit të nisjes së procedurave për presidentin e ri.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?