Arrestohet drejtori i Albpetrol Florian Muçaj, vihen në pranga 2 nga admninistratorët e Inceneratorëve

Aktualitet

Policia ka ekzekutuar deri më tani 7 nga 20 urdhër-arrestet e nxjerra nga Prokuroria e Posaçme (SPAK) për aferën e inceneratorëve. Urdhër-arrestet janë firmosur nga prokurori Dritan Prençi.

Burime për media bëjnë me dije se është arrestuar edhe Loran Dusha, Administrator i Incineratorit “Integrated Technology Waste Treatment Fier”, i cili dha dëshminë e tij edhe në Komisionin Parlamentar të Inceneratorëve rreth 1 muaj më parë.

Ndërkohë, në pranga kanë rën edhe administratorja e Inceneratorit të Tiranës Ariola Kodra dhe drejtori i Albpetrol, Florian Muçaj.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?