Forcat ruse bombardojnë aeroportin “Antonov” të Kievit

Bota

Aeroporti Antonov, në veri të Kievit, është goditur nga bombardimet ruse, thonë autoritetet në kryeqytet.

Antonov, i njohur gjithashtu si Hostomel, është aeroporti më i rëndësishëm ndërkombëtar i mallrave në Ukrainë, si dhe një bazë ajrore kryesore ushtarake.

Videot e paverifikuara në mediat sociale tregojnë një shtëllungë të trashë tymi që ngrihet nga sipër aeroportit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?