“Putin është filmuar duke kryer marrëdhënie me djem”

Bota

Ish-spiuni rus Alexander Litvinenko, i cili u vra pasi u helmua polonium në vitin 2006 në Londër, pretendonte se presidenti Vladimir Putin ishte filmuar duke bërë seks me djem në banesën e tij në Moskë.

Referuar delaratës së Litvinenkos dhe mediave të huaja thuhet se presidenti kryente marrëdhënie me djem gjatë kohës kur ai ishte student dhe nië video e cila e dëshmonte këtë gjë ekzistonte.

Pavarësisht se e akuzoi Putinin për shkatërrimin e videos, regjistrimi dyshohet se u bë në të njëjtin apartament ku një politikan tjetër kryente orgji,  që më vonë u pretendua se ishte gjenerali Yuri Skuratov

Sipas  Daily Beast , një hetim mbi vdekjen e spiunit dhe pretendimet e tij se Putin ishte pedofil është ajo që mund ta ketë sjellë vdekjen e tij.

Goditja ndaj ish-spiunit rus u spekulua si urdhra personale nga presidenti rus, pasi vrasja e tij u zbulua se ishte shkaktuar nga një dozë vdekjeprurëse e helmit të izotopit radioaktiv polonium210, i cili i lante çaj jeshil në tenxheren e tij ndërsa qëndronte në hotelin Mayfair. Vrasja e tij erdhi menjëherë pasi pretendimet e Litvinenkos u postuan në një artikull në faqen e internetit separatiste çeçene Chechenpress.

Artikulli doli në vitin 2006 pas pamjeve filmike të publikuara të Putinit në Kremlin duke ngritur këmishën e një djali të ri dhe duke i puthur barkun.

Litvinenko pretendoi se shfaqja e dashurisë së Putinit ndaj djalit ishte një shenjë e një sekreti të mbajtur prej kohësh nga KGB për liderin. Ai pretendoi se videot e përmendura të Putinit duke bërë seks me djem në banesën e tij në Moskë ekzistonin, por u shkatërruan kur ai erdhi në pushtet. Ai foli gjithashtu se si Putinit iu mohua një pozicion në divizionin e inteligjencës së jashtme si një rekrutë i ri, sepse shefat e tij zbuluan se ai ishte një pedofil menjëherë pas diplomimit të tij.

“Shumë vite më vonë, kur Putin u bë drejtor i FSB-së dhe po përgatitej për presidencën, ai filloi të kërkonte dhe shkatërronte çdo material kompromentues”, shkroi Litvinenko. “Ndër të tjera, Putin gjeti videokaseta në drejtorinë e Sigurisë së Brendshme të FSB-së, të cilat e tregonin atë duke bërë seks me disa djem të mitur”, pohoi ai më tej.

Në një hetim të regjistruar për vrasjen e Litvinenkos nga gjyqtari i Gjykatës së Lartë në pension, Sir Robert Oëen, spiuni i vrarë kishte pasur një armiqësi personale ndaj Putinit në atë kohë dhe kishte bërë kritika të pandërprera ndërsa ai fliste se lideri ishte një pedofil. Oëen tha se Litvinenko bëri sulme të përsëritura shumë personale ndaj presidentit rus dhe zbuloi akuzat për pedofili disa muaj para vdekjes së tij.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?