SPRINT NEWS ALBANIA

Shkrime

Ne jemi me Berishën . Më erdhi turizmi vërdallë, qyteti dhe gjithë Luma ime…

NGA SHEFQET  GJANA

Zemerplasur…!
Me 5 janar udhetova per Kukes me te nderuemin deputetin Flamur Hoxha dhe Mersim Gjanen pjesemarres ne themelimin e deges se Pd Kukes . Isha i ftuar si gjithehere nga kryetari i Pd , fort te respektuemin Arif Rexhmati . Festohej 31 vjetori i themelimit te deges Kukes per forcimin e saj kisha kontribue deri 1996 . Nje udhetim i kanshem me dy burra te qete , fjale pak , pa mellefe dhe larg prirjeve per interesa personale . Zbres tek turizmi i vjeter si gjithehere . Aty takoje tek hyrja kryetarin . Me ra ne sy nje grumbull demokratesh 50 m ne krahun tjeter . Cfare bejne ata andej Arif ? Ata duan t’a festojne andej . I shfrytezova gjitha mundesite e mija , por ata nuk pranuan te festonim bashke , me thot kryetari .
Po pse ata andej duke qene demokrat ? Takoje njerin prej tyre dhe me thote : Ne jemi me Berishen . Me erdhi turizmi verdalle , qyteti dhe gjithe Luma ime . Me erdhi ndermend i derguemi i vezirit me uardher te sulltanit me nje torbe lira per te vra Islm Spahiun . Jakup Hoda i thot : I kam fale dy gjaqet dhe tani do jem perkrah te Islam Spahiut kunder jush . Erdhi Shemshi Pasha me forca te shumta , por nuk e perau dhe u thye keqas nga Luma e bashkueme . Keshtu i ngjau edhe Xhevit Pashes dhe ballit te pare te Dergutit . Erdhi Shumadia e dyte Serrbe , por Luma e bashkuar nen udheheqjen e Islam Spahiut , Ramadan Cejkut , Ramadan Zaskocit e tjere e thyen me humbje te thella . Ja, invadoret nuk munden te perajne e te thyejne Lumen . Jane komunistet nen ndikimin direkt te sllave serb , qe ia arrijten te fusin pecarjen ne Shqiperi , ku shqiptaret luftojne kunder shqiptareve . Te injektuem me kete virus komunistet vrane e prene per 50 vite shqiptaret e vet deri edhe mbrenda llojit te tyre . Kete perçarje e mbollen krahine per krahine , fshat per fshat , fis pre fis e vater per vater per 50 vite . Sot Sali Berisha , nje komunist 24 karatash , militues 30 vite ne ate parti . I ushshqyer me mendesine komuniste te perqarjes me metoda populiste , manipulative , kercnime , intriga dhe indimdime per interesa krejtesisht personale ka mund te percaje Pd . Qellimi per te krijue nje strehe shpetimi te lekures se tij . Keqardhje, kur ndgjoje ne gojen e demokrateve te thjeshte , idealista dhe te pa interes fjalorin berishjan : Ti krrejme ne Lane , apo xhozian : Zvarre per zhelesh jashte e tjera !.
Ku vemi keshtu o te mjere ? Ku na i shpien mushka drute o te shkret ?
Thirrni mendjes o demokrat ! Mos u perdorni mish per top ne sherbim te nje komunisti !!!….
Total 2 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?