Sport

Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Man.United në fund të sezonit.

Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Man.United në fund të sezonit. Pavarësisht paraqitjeve pozitive personale, 14 gola dhe 3 asiste në 21 ndeshje, mediat në ishull bashkohen të gjitha në një pikë: CR7 po vlerëson largimin e tij, gjithnjë nëse në pankinë vijon të qëndrojë Ralf Rangnick. Mes palëve nuk ka pasur kurrë një ndjesi pozitive, nuk e kanë pëlqyer kurrë njëri tjetrin dhe kjo situatë nuk është përmirësuar aspak.

Mirror

Ronaldo ka një kontratë me United deri në 2023 por ylli portugez i ka kërkuar drejtuesve të klubit qartësi në lidhje me trajnerin që do të drejtojë “djajtë e kuq” sezonin e ardhshëm. “Merrni trajnerin e duhur ose unë largohem”, ky është titulli i Mirror dhe i pjesës më të madhe të mediave anglez. Ky ultimatum i Ronaldos vetëm sa shton presionin mbi drejtuesit e klubit të cilët duhet të zgjedhin, Ronaldon ose Rangnick, për të dy me sa duket nuk ka vend në “Old Traford”

Për kënaqësinë e Ronaldo, tekniku gjerman sipas kontratës sezonin e ardhshëm do të marr rolin e këshilltarit në klub, pra nuk do të jetë më trajner, por kjo është një çështje që mbetet për tu përcaktuar, fakt është që Ronaldo nuk ndihet aspak i lumtur në këtë rikthim të tij në “pallatin e ëndrrave”.
Mirror

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania