Krejt çka ndodh në PD, është luftë për pushtet.

Shkrime

SKERDJAN DHULI

– Mes të rinjve që kërkojnë kohën e tyre dhe të vjetërve që nuk e lëshojnë dot vendin.
– Mes atyre që po e marrin drejtimin e partisë si pjesë e të resë, dhe atyre që ndjejnë se po humbasin pushtetin e tyre brenda partisë.
– Mes atyre që nuk kanë përfituar asgjë nga PD, dhe atyre që ishin përfituesit e e mëdhenj para 2013 (kryesisht ish ministra e ish drejtorë) ku luten që lumi të shkojë dy herë në të njëjtin vend e të përfitojnë sërish.

– Mes atyre që e duan PD të reformuar, popullore, me elita të reja e me gjuhë të re politike siç evolon edhe shoqëria, dhe atyre që ju pëlqen gjuha e viteve 90.
Këtu hyjnë edhe ata që kanë mërzitjen e tyre me Bashën për arsye personale në lidhje me karrierat e tyre.
Gjithë sa thashë më sipër është politikisht legjitime, por moralisht e pandershme.
Kush do ta fitojë ?

Mbetet për tu parë. Fati i PD është në një kryqëzim mes rrugëve të ecjes para ose kthimit pas.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?