Balla: Politika të rrijë larg Reformës në Drejtësi

Politike

Kryetari i Grupit Parlamentar te PS, Balla:  As ka pasur as nuk ka dhe nuk do ketë negociatë për dicka që ju thashë, është një rekomandim që ka ardhur nga partnerët dhe dua ta them me një zë të lartë që ky proces ka ecur aq mirë. Askush nuk e dinte më parë se një numër kaq i madh gjyqtarësh dhe prokurorësh do të shkarkoheshin.

Kjo është një cështje tepër teknike, është e rëndësishme që politika të rrijë larg reformës në drejtësi. Në këtë këndvështrim i qëndroj fjalë për fjalë këtij propozimi dhe duhet të them se propozimi ynë për zgjatjen e Vettingut ka qenë i konsultuar me të tjerë që e kanë ndjekur procesin vazhdimisht.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?