Deputeti i PD Lefter Gështenja shtron rrugën e fshatit në Librazhd

Aktualitet

Deputeti i PD, i zgjedhur i Librazhdit dhe Prrenjasit, Lefter Geshtenja, ka ndare me banoret e zones se tij lajmin per rregullimin me aq mundesi sa kishin te rruges ne fshatin Stroske te Librazhdit.

Mund të jetë një imazh i 4 persona, njerëz në këmbë, pemë dhe ambiente të jashtme

Mungesa e vëmendjen dhe dorës së shtetit, ka bërë që banorët e fshatit Skroskë në Librazhd ta shtrojnë vetë rrugën e fshatit. Me ndihmën e deputetit demokrat Lefter Gështenja, janë marrë disa kamion me inerte (çakull) dhe është shtruar rruga e lagjes Gropa, në Skroskë.

Mund të jetë një imazh i 3 persona, njerëz në këmbë, pemë dhe ambiente të jashtme

“Gjetëm mundësinë që rruga të shtrohet e gjitha me çakull dhe të nivelohet. Kjo do mundësojë një qarkullim më të lehtë në dimrin që po afron. Kur nuk mungon dëshira, gjenden mundësitë”, shkruan deputeti i PD Lefter Gështenja, i cili me mundësitë e tij, ka bërë që rruga të shtrohet me çakull.

Mund të jetë një imazh i 12 persona, njerëz në këmbë, ambiente të jashtme dhe pemë

Banorët e lagjes kanë ndihmuar të gjithë, burra e gra me lopata, dhe kanë përfunduar shtrimin e rrugës.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?