Covid-19 në Greqi/ 2 mijë e 187 raste të reja dhe 44 viktima në 24 orë

Rajoni

Greqia ka regjistruar 2,187 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit.

Numri i përgjithshëm i rasteve që ka fillimi i pandemisë ka arritur në 653,535.

Ndërkohë numri i vdekjeve është i lartë ku 44 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me virusin , ndërsa që nga fillimi i epidemisë një total prej 14,795 vdekjeve janë regjistruar .

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?