Kabineti i ri qeveritar betohet sot tek Presidenti

Politike

Qeveria e re me kryeministër Edi Ramën, që mori mandatin e tretë në zgjedhjet e 25 prillit, do të betohet sot para kreut të shtetit Ilir Meta në një ceremoni që mbahet në orën 10:00 në Presidencë.

Kabinetit qeveritar “Rama 3” dominohet nga ministre femra. Zv.kryeministër është caktuar Arben Ahmetaj, që ka mbajtur së fundmi postin e Ministrit të Shtetit për Rindërtimin.

Arben Ahmetaj– Zv.kryeministër.

Ulsi Manja- Ministër i Drejtësisë.

Delina Ibrahimi– Ministër i Financave dhe Ekonomisë

Ogerta Manastirliu– Ministre e Shëndetësisë

Bledi Çuçi– Ministër i Brendshëm

Belinda Balluku– Ministre Energjisë dhe Infrastrukturës

Olta Xhaçka– Ministre për Evropën dhe Punët e Jashtme

Mirela Kumbaro– Ministre e Turizmit dhe Mjedisit

Evis Kushi– Ministre e Arsimit dhe Sportit

Niko Peleshi – Ministër i Mbrojtjes

Frida Krifca– Ministre e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural

Elva Margariti – Ministre e Kulturës

Milva Ikonomi – Ministre Shteti Për Standarded dhe Shërbimet

Elisa Spiropali– Ministre Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin

Bora Muzhaqi– Ministre Shteti për Rininë dhe Fëmijët

Edona Bilali– Ministre Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes.

buy project professional 2019

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?