Greqi/ Një tjetër tërmet godet ishullin e Zakynthos

Rajoni

Një tërmet me magnitudë 3.3 u regjistrua të enjten në mëngjes, në orën 09:47, në Volimes, Zakynthos.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit të Athinës, dridhja kishte një thellësi fokale prej 7.4 km dhe ndodhi në zonën detare, 62 km në perëndim të Volimes.

Tërmeti është i dyti në vetëm pak ditë në të njëjtën zonë, pasi një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter tronditi rajonin të martën.

Rajoni i Ishujve Jon në bregun perëndimor të Greqisë shpesh përjeton aktivitet sizmik për shkak të Zonës së Gabimit të Transformimit të Cephalonia.

instagram likes kaufen

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?