Aksidentohet 30-vjeçari në minierën e Albchrome, ngjarja mbahet e fshehtë nga Policia

Aktualitet

Galeritë e minierës në Bulqizë janë bërë shkak i aksidenteve fatale ku nuk kanë munguar edhe rastet e humbjes së jetëve. Një minator nga Fushë -Bulqiza, 30-vjeç, sipas burimeve të Dosja.al, është aksidentuar para tre ditësh te një nga galeritë e minierës që shfrytëzohet nga Albchrome.

Minatori është aksidentuar në nivelin e 16 ndërsa mësohet se ka marrë plagë të rënda, dukë pësuar thyerje gjymtyrësh, dhe aktualisht ndodhet në spitalin e traumës në Tiranë.

Ndërkohë që ngjarja ka 3 ditë që ka ndodhur, ende nuk ka një reagim nga Policia e Shtetit. 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?