Ronaldo ka vendosur të largohet, Man. City shpreh interesim për të

Sport

Cristiano Ronaldo ka vendosur të largohet nga Juventusi këtë verë, por portugezi nuk ka shumë zgjidhje kur kanë mbetur vetëm edhe një javë deri në mbylljen e afatit kalimtar të verës.

Menaxheri i tij, Jorge Mendes, është duke bërë përpjekje ta dërgojë Ronaldon te ndonjë klub tjetër, por vetëm Manchester City ka shprehur interesim për të.

Sipas mediave italiane, Paris Saint-Germain dhe Real Madridi nuk janë të interesuara për portugezin.

Dëshira e 36-vjeçarit është t’i bashkohet kampionit të Premierligës, sipas gazetës franceze L’Equipe.

Po ashtu, thuhet se Ronaldo ua ka bërë me dije bashkëlojtarëve në Juventus se dëshiron t’i bashkohet Manchester Cityt.

Juventusi i kërkon 30 milionë euro apo ndonjë lojtar që ka atë vlerë, për ta liruar Ronaldon.

City mund ta blejë Ronaldon nëse dështon ta blejë sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?