Skandal në Britani/ Arrestohet roja i mbretëreshës Elizabet

Bota

Një roje i Mbretëreshës së Britanisë është akuzuar për sulmin ndaj dy rekrutëve të rinj me një lodër seksi vetëm pak metra nga Kështjella Windsor.

Ushtari është arrestuar nën dyshimin e sulmit seksual pas incidentit të supozuar, që kuptohet se ka qenë pjesë e një rituali. Dy rekrutët e rinj ishin vetëm dy ditë që kishin filluar punë në Rojet e Coldstream, me gardianin që thuhej se ishte pezulluar pas fillimit të një hetimi.

Sipas Mirror, kontigjenti i ushtarëve të këmbësorisë dhe kalorësisë, pjesë e Divizionit të Familjes, ngarkohet të ruajë shtëpinë e Madhërisë së Saj dhe është i vendosur në Kazermën Victoria.

Akuza vjen pasi gjetjet treguan se deri në 17,000 anëtarë të Forcave të Armatosura janë abuzuar fizikisht, seksualisht ose nga ana racore nga kolegët vitin e kaluar. Kjo barazohet me 12 përqind të të gjithë atyre që shërbejnë aktualisht, por hulumtimet tregojnë se më shumë se 90% nuk ​​thonë asgjë sepse kanë frikë se nuk do të merren seriozisht.

Shifrat tronditëse u shfaqën në mars pas një hetimi të deputetëve për trajtimin e grave në Forcat e Armatosura. Ky incident ka ndodhur vetëm pak muaj pas shpërbërjes së një baze të Forcave Ajrore Mbretërore në të cilën dyshohet të jetë abuzuar seksualisht me raketë mortajë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?