SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Operacion anti-korrupsion i SPAK/ Ndalohet kryetari i Bashkisë Lushnje.

SPAK ka ndërmarrë sot një operacion anti-korrupsion në Lushnje.

Raportohet se janë disa të arrestuar, ndërkaq është ndaluar edhe kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe.

Perveç Tushes janë arrestuar dhe disa persona të tjerë, ndërsa në vijim pritet të kemi dhe detaje në lidhje me këtë operacion.

Mësohet se efektivët e policisë dhe të Forcës së Ndërhyrjes së Shpejtë kanë kryer kontrolle në zyrat e Kadastrës dhe të Ndërmarrjes së Pasurive Publike.

Ky operacion vjen pas një hetimi disamujor. Është një operacion që vijon jo vetëm në Lushnje, por do të shtrihet në disa qytete.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?