SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Sheh tmerrin me sy! Turistit i ndodh e pazakonta

Një turist në Kinë ka përjetuar një moment të vështirë t ë jetës teksa po kalonte në një urë me xhama nw lartwsi prej 330 metrash dhe xhami u thye.

Teksa po kalonte në urën e vendosur në malin Piyan, pranë qytetit Longjing, platforma prej xhami u kris. Dyshohet se shkak u bënë kushtet ekstreme të motit, me erën që kalonte 90 milje në orë sipas mediave.

Në foton e publikuar, turisti duket se ka mundur të kapet pas barrierës së hekurit. Ai qëndroi aty në pritje të zjarrfikësve dhe policisë dhe pasi u shpëtua, u dërgua për trajtim në spital.

Ura, rreth 90 metra e gjatw është përdorur nga turistët, që vizitojnë malin dhe nga fotot duket se në disa momente të ditës ka shumë lëvizje, por fatmirësisht gjatë momentit të dëmtimit, në urë ndodhej një person. Resorti ku ndodhet ura u mbyll përkohësisht, pas këtij incidenti.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?