Petrika Mele: Niko Peleshi dhe Petrika Tollkuçi mbushin karriget e rilindjes me administraten publike.

Aktualitet Politike

Kreu i LSI Korçë,Petrika Mele në një postim në rrjetin social facebook hedh akuza kunder administrates se PS. Ai shprehet se Niko Peleshi dhe Petrika Tollkuçi mbushin karriget e rilindjes me administraten publike.

POSTIMI I PLOTE

“Petrika Tollkuçi, Drejtor i FSDKSH (Fondi i Sigurimit te Detyrueshem te Kujdesit Shendetsor) dhe njekohësisht Koordinatori politik i PS ne NjA Mollaj ne panik nga humbja e thelle ne kete njesi administrative po kerkon me ngulm dhe arrogance vota nga punonjesit e administrates.

Punonjes dinjitoze te administrates publike mos u trysnoni nga kercenimet dhe shantazhi i burokrateve te vegjel te Rilindjes. Ata jane te pashprese, te friksuar dhe ne ankth nga uragani opozitar i 25 Prillit. 

Banoret e ndershem dhe tejet puntore te Dvoranit, Kamenices, Pulahës, Floqit dhe Bellovodës janë te velur me mashtrimet bajate te Tollkuçit ne dy fushata elektorale ndaj ne 25 PRILL do e shpartallojne Rilindjen me vote masive.”
 – shprehet ai.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?