Aktualitet

Mesimi online dhe projektet 30-mil euro te Bashkise Tirane!

Nga Eni Kasmi

Diten e djele, diten me te bardhe te vitit, erdhi nje sms e zeza mbi te zeze qe, arsmi parauniversitar do te kaloje ne skenarin numer 3, dmth mesimi do te zhvillohet vetem ne distance, online. Kjo per shak te acarit qe mbertheu dhe Tiranen. Femijet kane nje vit e gjysem qe nuk dine ne c`klase jane, kush jane mesuesit se per lendet, ato mbeten on the air (ne ajer).

Meqe pandemine po e kalojme ne kembe, dhe cdo gje eshte hapur perfshi dhe shkollat, pse te mbyllen ne javen e acarte?

Po mbrohemi nga pandemia?

Po ruajme shendetin e popullates?

Po veme brezin e ri ne gjume, oh c`gjume?

A po po mbulojme diellin me shoshe per punet e pamabruara te Bashkise Tirane?

Mbi 30 mil euro te shpenzuara per ri-modelimin e ca shkollave ne Tirane, dhe nje pjese e tyre nuk ka instalime elektrike, priza ku te vendosin nje ngrohese, se per kondicionere nuk behet fjale.

Nuk me del e keqja zhvillimit te mesimit online, jo per shak te pandemise, por per shkak te puneve te pambaruara te bashkise. Se jo per gje, por edhe sot Spiropali deklaroi se ne jemi punembaruarit qe ne mandatin e trete do ndertojme hekurudha, aeroporte, pse jo dhe shkolla ne mes te detit ku nxenesit te cileve tashme iu duhen mbi dy ore te shkojne ne shkolla neper acar dhe ngrica, te shkojne me varka tek shkollat moderne te punembaruarve mavi.

Ndaj mos harroni: jepjani voten dhe nje mandat te trete pasi ate nuk e duan per veten e tyre, por per ne, popullin qe mbajme syte lart neper Tirane duke pare sesi ngrihen kullat e Ndragetes me pare droge dhe me bashkepunim te fshehte mafioz.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania