SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Endrit Brahimllari/ Situatë tragjike e biznesit në Korçë.

Çdo dite mbyllen biznese ne Korçe duke nxjerre te papune me qindra qytetare. Qeveria Rama nuk hap vende pune por i mbyll ato. Nuk ka shpres ne vend, te rinjte te papapune po e lene vendin duke emigruar.

Per shkak te taksave te larta te mungeses se nje klime pozitive me biznesin, te instuticioneve shteterore te cilat jane kthyer ne gjobvenes per biznesin e vogel dhe te mesem.

Me 25 Prill kthejme shpresen ne Korçe dhe ne gjithe Shqiperine. Me 25 Prill kthejme te rinjte ne vend.

Misioni i LSI per te hapur vende te reja pune te mirepaguara per te perballuar koston e jeteses per t’a bere Korcen dhe Shqiperine shtepine tone.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?