”Po ti mor b*thq*r, mor të q*fsha robt”, Zhaku dhe Pinderi i kthehen keq Nanos

Aktualitet

Në një kohë kur analisti Mustafa Nano shprehet publikisht se ishte pro shembjes së Teatrit, ka pasur disa reagime të ashpra ndaj tij dhe në rrjetet sociale. Ka qenë fillimisht aktorja e njohur Inida Gjata, e njohur ndryshe si Zhaku dhe më pas aktivisti Kristi Pinderi, të cilët kanë shpëthyer në fyerje ndaj Nanos, për shkak se ky i fundit e quajti godinën e TK një shëmtirë, dhe pa asnjë llojë vlere për qytetin.

”Po ti mor b*thq*r ke bere dhe gjasme one man shoë ne ate skene te shemtuar, mor te q*fsha robt katunar ke qene e katunar ke mbet mor njerez cfare keni ju atje mor zot, kur do i vije fundi ketyre haleve! Nuk ka k*rva ne kete bote ia kishe vene titullin mor hajdar”, shkruante Gjata, postim të cilin e ka shpërndarë dhe Pinderi, i cili shton se këta persona duhen demaskuar deri në fund.

“Ja nje forme si duhen demaskuar b.q.! Jo duke i injoruar, por duke i perballur dhe duke ua thene hapur se cfare jane. Ne kete rast nje b.q. klasik, vetem Veliaj e konkurron ne kete aspekt”, shkruan Pinderi, duke shpërndarë edhe statusin e Zhakut.

Cfarë deklaronte mbrëmë Nano në Open: Unë jam shprehur pro shembjes. Për mua nuk ka vlera, për mua është një shëmtirë në qendrën e kryeqytetit. Për mua godita e teatrit e prishte lidhjen me ministritë. Ka arkitektë që kanë shikuar vlera arkitekturore. Unë me arkitektë nuk hy në debat, sepse nuk jam i fushës. (E.K/FAaxweb.al)

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?