SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Dyshohen 2 raste me koronavirus në Pogradec, merren mostrat për analiza

Shtohen rastet e dyshuara më koronavirusi në rrethin e Pogradecit.

Në qytet janë dy raste të dyshuara, për të cilët po merren mostrat për analiza. 

konkretisht dyshohet për një rast në zonën e Mokrës, dhe në njësinë “Çerrave”.

Rasti i Mokrës është një vajzë e cila para 4 ditësh ka qenë e shtruar spitalin “Shefqet Ndroqi” dhe është nxjerre nga spitali.

Diagnozën ajo e ka pasur pneumoni, por ka simptoma dhe mund të jetë infektuar në spital nga mjeket dhe infermieret që kanë rezultuar si pozitivë me koronavirus.

Mësohet se ajo nuk ka dalë jashtë vendit kohët e fundit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?