Kisha Katolike në Shqipëri pezullon të gjitha aktivitetet

Aktualitet

‘T’í lutemi Hyjit në shtëpitë tona!’

Kisha Katolike në Shqipëri ka pezulluar të gjitha aktivitet e saj që  karakterizohen nga pjesëmarrje dhe grumbullime masive deri më datë 3 prill 2020, duke vlerësuar situatën e krijuar nga COVID-19 dhe pasi është këshilluar me kishat simotra në vende të tjera. Në një dekret drejtuar besimtarëve, ipeshkvijtë e Kishës Katolike argumentojnë vendimin e tyre dhe kërkojnë mirëkuptim:

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments