SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Presidenti kinez për herë të parë në Wuhan/ Jemi shumë pranë fitores’

‘Lufta kundër koronavirusit vazhdon, por fitorja është pranë’. Kështu ka deklaruar presidenti kinez Xi Jinping në Wuhan, gjatë vizitës së tij të parë në qytetin vatër të Covid-19, që pas shpërthimit të krizës.

‘Kjo është një fitore për Wuhan dhe për Hubei, ku fitorja e Hubei është një fitore për Kinën’, ka shtuar ai.

Provinca ka njoftuar kontrolle për të gjitha spostimet e brendshme, ndër të tjera vendi ka regjistruar vetëm 19 infektime të reja.

Që nga shpërthimi i epidemisë, në botë kanë humbur jetën rreth 4000 njerëz nga koronavirusi dhe janë infektuar rreth 70 mijë të tjerë.

(da.xha/BalkanWeb)

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?