Vasili:Rama oligarkëve nuk u prek një qindarkë, kurse policëve u merr rrogën

Aktualitet

Nënkrytari I LSI Petrit Vasili ka publikura nje dokument me anë të të cilit detyrohen punonjësit e policisë që të japin leke për qeverinë që të përballojë dëmet e tërmetit.

“Po Edi Rama qe s’prek Koncesionet me Urdhera të paligjshme u mban rrogen me pahir policisë me sebepin e ndihmës për situatën:, shkruna vasili ne një shenim në facebok.LEXO EDHE:Pasojat e tërmetit/ Pampuri: Qeveria braktis familjet e strehuara tek Unaza e re, as mjek e as ushqime

Ja postimi i tij:

Skandali. Edi Rama Koncesioneve të Oligarkëve nuk u prek një qindarkë,kurse policëve u merr rrogën !!(DOKUMENTI).

Edi Rama deklaroi se nuk u prek asnjë qindarkë Koncesioneve të Oligarkëve dhe opozita që e propozon “ka mungesë fantazije” sipas Ramës.

Edhe në këto ditë të tragjedisë më të rëndë që është përballur Shqipëria ku po kërkohet solidaritet nga të gjitha anët, vetëm parave të Koncesioneve s’duhet tu levizë asnjë qime.

Populli i martirizuar nga termeti,qe s’ka bukë të haje dhe shtëpi se ku te fusë kokën, duhet të vazhdojë paguajë nga gjaku i tij për gjakpiresit financiarë të Koncesioneve të qeverisë.

Po Edi Rama qe s’prek Koncesionet me Urdhera të paligjshme u mban rrogen me pahir policisë me sebepin e ndihmës për situatën.

Shikojeni me syte tuaj Dokumentin se si solidariteti behet me urdhër në polici nga Edi Rama dhe Drejtorët e tij.

Image
Image
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?