Paradite bëjnë propagandë në fakultete sikur janë kundra qeverisë, mbasdite trajnohen nga qeveria

Aktualitet

Nga Valter Meshi

Paradite bejne propagande ne fakultete sikur jane kundra qeverise, dhe bejne thirrje per proteste Ndersa pasdite trajnohen nga qeveria se si te propagandojne per te hequr vemendjen nga skandalet e qeverise! Levizja Per Universitete eshte nje propagande e financuar nga Lali €ri per shuarjen e kauzave Opozitare, pasi keta kacurrelsa gjenden kudo dhe kurdo kur plasin skandalet e qeverise.

Helmi dhe urrejtia e ketyre kacurrelsave eshte vetem Opozita qe duan ta ndalojne me cdo kusht me propaganden e tyre. Por kesaje rradhe askush nuk do ta haje sapunin per djathe, Studentet do te ngrihen ne proteste kunder qeverise, jo me 5 pika, por nga mashtrimi dhe tallja qe Rama po u ben cdo dite. Kjo eshte nje Revolte studentore qe do ta merre zvarre qeverine e krimit dhe korrupsionit.

Zhvendosja e protestave tek Ministria Arsimit eshte nje loje e Rames qe po pergadite per te shkarkuar Ministren e Arsimit, ashtu sic beri dhe vjet me Nikollen. Problemi nuk eshte ministria, problemi eshte Rama, dhe ky duhet te largohet sa me pare. Prandaj thirrja ime per Studentet eshte, te mos biem pre e kacurrelsave te lali €rit, por te marim vet drejtimin e kauzave dhe protestave studentore, dhe te shporrim njeher e mire kete hajdut qe po na zhvate cdo dite.

Qindra Student kete vite i’u hoq e drejta per te kryer praktiken profesionale, e qindra te tjere i’u hoq e drrjta per te Studiuar ne fakultete. Prandaj protestat duhet te jene nje Revolte e madhe kunder Edi Rames.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?