OSSHE vazhdon me praktika arbitrare me Kompanine Neranxi

Aktualitet

Kompania Neranxi me nje status ne faqen e saj zyrtare ne Facebook ben dhe nje here me dije opinionit publik se OSSHE nuk di te veproje sipas ligjit dhe nuk eshte ne gjendje, jo me ti pergjigjet nje shkrese zyrtare, por te veproje me “xhasme” sikur po respekton ligjin!

Kjo Kompani private, sipas vete njoftimeve te saj zyrtare, ka pesuar deme jo te vogla nga heqja e energjise ne menyre arbitrare deri rreth 10 here ne 24 ore nga ana e OSSHE/se e cila nuk merr asnje pergjegjesi kundrejt ketij demi!

Kjo kompani eshte e vleresuar si paguese e Madhe dhe e rregullt E energjise nga vete kryeministri Edi Rama dhe, kompania direkt perfituese e kesaj marredhenie private, pra OSSHE nuk respekton asnje marredhenie zyrtare!

Paraqiten tek kjo kompani kontraktuale e cila ka vete financuar nje xhenerator energjie qe mban deri fshatin prane kur iken eletriciteti qe ofron kundrejt shperblimit dhe duan te veprojne si te “forte” kur nuk e gjejne veten ne zbatim te ligjit dhe shkresave zyrtare!

Deri kur do lejoje kjo qeveri, apo shteti shqiptar qe kompani qofshin dhe private por qe ofrojne nje sherbim publik te veprojnejo institucionalisht, por si te “forte”?!

Nje kontribues i madh taksash sigurisht qe e ka bere shtetin tja kete borxh nje veprim te drejte kundrejt atyre qe duan te veprojne vetem arbitrarisht…

Me poshte keni njoftimin e plote te Kompania Neranxi dhe shkresat e komunikimit midis te dy operatoreve private:

Nje kompani shteterore qe nuk njeh komunikim zyrtar apo nuk di te lexoje shkresat!

Kjo eshte OSHEE!

Nje kompani private qe shume nga opinioni publik e njeh per shteterore, na shet nje produkt qe quhet “energji elektrike” dhe duan me dhune te instalojne nje aparat te ri digital per te matur energjine, kur nderkohe aparati i vjeter jo vetem eshte ne gjendje pune dhe funksional por eshte prone e jona sepse e kemi blere ne, ne cdo cm katror te tij, te cilin duan dhe ta konfiskojne dhe prej te cilit kemi paguar cdo muaj nga 20 milion leke.

Me cte drejte duan te imponojne nje dhune te tille kur nuk njohin as gjuhen institucionale te shkresave dhe gjykatave.

Ne duam aparatin e vjeter ta mbajme vete dhe te shohim se sa na eshte vjedhur apo do vidhet me aparatin e ri.

Donim ta ndanim kete shqetesim me ju te dashur miq, sepse kemi bindjen qe shume nga ju e kane pesuar nga kjo kompani bandite.

Dhuna e radhes nga punonjesit e OSHEE ishte sot dt 19 Tetor 2019, ora 13.00


Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?