Përfundon hedhja e shortit në Europa League, ja 12 grupet.

Sport

Janë 48 skuadrat të shpërndara në 12 grupet, në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm të Europës.

1xbet giriş

Fati i goglave ka vendosur që Lazio e Strakoshës të pozicionohet në Grupin E, ku do të përballet skuadra: Celtic (SCO), Rennes (FRA) dhe CFR Cluj (ROU), shkruan SYRI.net.

Në grup të vështirë ka përfunduar edhe Manchester United me kundërshtarë, Astana (KAZ), Partizan (SRB) dhe AZ Alkmaar (NED).

Kujtojmë që ndeshjet e para do të zhvillohen më 19 shtator, ndërsa ato të dyta pas dy javësh pikërisht më 3 tetor.

Grupi A: Sevilla, Apoel, Qarabag, Dudelange.

Grupi B: Dinamo Kiev, Kobenhavn, Malmo, Lugano.

Grupi C: Basel, Krasnodar, Getafe, Trabzonspor.

Grupi D: Sporting, PSV, Rosenborg, Lask.

Grupi E: Lazio, Celtic, Rennes, Cluj.

Grupi F: Arsenal, Eintracht Frankfurt, St Liege, Vitoria.

Grupi G: Porto, Young Boys, Feyenoord, Rangers.

Grupi H: Cska Moscow, Ludogorets, Espanyol, Ferencvarosi.

Grupi I: Wolfsburg, Gent, St Etienne, Olexandriya.

Grupi J: Roma, Mladbach, Basaksahir, Wolfsberg.

Grupi K: Besiktas, Braga, Wolves, Slovan Bratislava.

Grupi L: Manchester United, Astana, Partizan, AZ Alkmaar.

Image
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?