SKANDALOZE/ TIFOZËT E CHELSEA THIRRJE RRACISTE NDAJ SALAH

Sport

Pas një video skandaloze të publikuar në rrjet në Angli ka shpërthyer debat i ashpër.

Në video dëgjohet teksa një grup tifozësh të Chelsea shfaqen duke thirrur në kor. Ata bëjnë thirrje me sfond racist në drejtim të sulmuesit të Liverpool, Mohamed Salah, duke e cilësuar atë “bombardues”, ndërsa i referohen origjinës së tij islamike.

Ngjarja nga ndodhur në Pragë, përpara sfidës së Blutë e Londrës luajtën kundër Slavias në çerekfinalet e Ligës së Europës.

Ndërkaq, mediat ndërkombëtare raportojnë se klubi londinez identifikoi tifozët dhe i tërhoqi abonimet, duke mos i lejuar ata të hyjnë në stadium.

Po ashtu menjëherë reagoi edhe Liverpool, i cili kërkoi marrjen e masave.

Untitled-2.jpg
Untitled-5.jpg
Embedded video

Football Fights@footbalIfights

Chelsea fans singing “Salah is a bomber” disgraceful 4559:55 PM – Apr 11, 2019450 people are talking about this

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?