Arresti dhe burgu janë spaleta trimerie , diploma nderi në kohë diktature .

Aktualitet

Nga Gentian Ndoj

Arresti dhe burgu jane spaleta trimerie , diploma nderi ne kohe diktature .
Diktatori Rama dhe Gjenerali vrases Lleshi po provokojne dhe arrestojnne qytetaret qe protestojne per te drejtat e tyre dhe familjareve te tyre .Protestojne per nje Shqiperi te sigurt , pa droge e pa krim , per punesimin e per arsimin .

Protestojne per te ardhmen e shqiperise qe sot eshte ne rrezik nga nje njeri i droguar i mar peng nga krimi, dhe banda e droges e krimit .Mes tyre eshte nje djale i shkelqyer , mik yni , djali i nje familje fisnikesh antikomuniste, Marigleni eshte trim e kurajoz qe u perball me ministrin Gjiknuri tek ura e drojes ne mamuras, me ish ministrin Xhafa, dhe Kr. e votave te vjedhura te Bashkise Lali fikun.

Mariglen Doci do lirohet shpejt . Keto arestime tregojne se diktatori Rama eshte ne gramat e fundit te tij . Tik taku ka filluar O Marigleni jashte o ne te gjithe brenda . Era e veriut nuk ka frike nga arrestimet politike te Edi Rames dhe krimineleve te tij . Ne jemi shumica ..Kemi lindur ne liri , e ne liri do jetojme , o do vdesim per liri ! 

Fotografia e Gentian Ndoj
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?