MURRIZI/ DO BASHKOJ VOTËN TIME NË KUVEND EDHE ME DREQIN

Aktualitet Politike

Myslym Murrizi ka sfiduar të zgjedhurit e Lulzim Bashës në Kryesi me lista të hapura dhe korrektim kombëtar.

Murrizi ka degjeneruar fjalorin, teksa thotë se spurdhjakët politikë apo gejët perversë siç i quan ai dalin hanë m*t nëpër studio.

Gjithashtu deputeti ka paralajmëruar të bashkojë votën e tij me këdo në Kuvend.

Reagimi i plotë i Murrizit:

LISTAT E HAPURA DHE KORREKTIMI KOMBETARE

KY ESHTE LIGJI ZGJEDHOR QE I DUHET SHQIPERISE PER TE SHPETUAR NGA DIKTATURAT PARTIAKE DHE QEVERISESE

PARTITE POLITIKE DHE LIDERAT IMAGJINARE, PROVOJNE VETEN

QYTETARET SHQIPTARE ZGJEDHIN ME VOTE PERFAQESUESIT E TYRE

SPURDHJAKET POLITIK E PROVOJNE SE SA JU VLEN LEKURA PERPARA QYTETAREVE

PASTAJ TE SHOHIM SE DO TE KETE KURAJO DHE MORAL ÇDO PARAZIT FB TI QUAJ DEMOKRATET TURME???

SHOHIM SE KETA QE JAPIN MEND KRYETAREVE DHE HANE M NEPER STUDIO A DO JEN DOT NE KUVEND?

SHOHIM SE A DO TE DALIN ME GEJ PERVERS QE TE JAPIN PRETENCEN PER DEPUTETET QE NUK NGJAJNE ME KETE KATEGORI FUNDERRINASH??

A DO TE MUNDEN ME TE JENE FAKTORE FYTYRA TE URRYERA DHE AMORFE VETEM PSE BILBILOSIN NEPER EKRANE??

KY LIGJ ZGJIDH PERFUNDIMISHT EDHE KAPJEN E PARTIVE POLITIKE NGA NJE TUFE INDIVIDESH PA VLERA NJEREZORE, MORALE, FAMILJARE, BURRERORE DHE SHOQERORE

KURRE NUK KA GUXUAR PD DHE TUFA E KERMIJVE QE KA EMERUAR BASHA RRETH TIJ, TE ARTIKULOJNE NJE FJALE TE VETME PER TE NDRYSHUAR SISTEMIN

SEPSE NDRYSHIMI I SISTEMIT, FLAK NE PUSETA TE UJRAVE TE ZEZA TUFEN QE MBAN PAS BREZIT LIDHUR KRYETARI I ÇDO PARTIE

VETEM PER TE RREZUAR KETE SISTEM ZGJEDHOR DO TE BASHKOJ VOTEN TIME NE KUVEND EDHE ME DREQIN