Luka Modriç fiton çmimin “The Best”/ Përlotet Zvonimir Boban. VIDEO

Sport

Pas një sezoni fantastik me Real Madridin dhe ekipin e Kroacisë, 33-vjeçari ka marrë vota të mjaftueshme nga kapitenët e ekipeve kombëtare për të fituar çmimin “The Best”.

Pas tërheqjes së këtij çmimi, Modric nuk ka lënë pa përmendur edhe idhullin e tij, Zvonimir Boban.

“Unë dua të përmend idhullin tim, komandantin e Kroacisë të vitit 1998, frymëzimin tim të madh, Boban, i cili ka frymëzuar gjithë Kroacinë”, ka deklaruar Modric.

Kur Modric po thoshte këto fjalë, në ekran u shfaq Boban, që nuk mund të përmbante lotët nga emocionet.

© SYRI.net

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?