Europa League/ Ja dy çiftet gjysmëfinaliste

Sport

Është hedhur në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale në UEFA Europa League.

Në këtë fazë do të kemi një përballje të madhe ndërmjet Atletico Madridit dhe Arsenalit, ndërsa në krahun tjetër Salzburgu i valon Berishës do të provojë forcat e tyre me francezët e Marseilles

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen me 26 prill ndërsa ato të kthimit një javë më vonë respektivisht 3 maj.

Image