Falsifikim skandaloz i Prokurorisë për të arrestuarit e Kukësit

Të arrestuar me urdhër të Edi Ramës dhe në mes të natës, 23 kuksianë që morën pjesë në protestën epike të 31 marsit kundër vendosjes së taksës në Rrugën e Kombit, do të dalin nesër në orën 9:00 para gjykatës ku do të njihen me masat a sigurisë.

Por ajo që bie në sy në dokumentin e Prokurorisë së Kukësit është fakti se, thuhet se arrestimet janë bërë në orën 10:00 të mëngjesit.

Një falsifikim skandaloz i bërë nga institucioni i akuzës, ai i cili duhej të garantonte hetim të njëanshëm dhe të drejtë, por që është kthyer në një zyrë e paradhomës së Edi Ramës.

Image

© SYRI.net

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments