Armand Maho/ Jo çdo lloj traplliku duhet trajtuar si vlerë!

Aktualitet

Jo cdo lloj traplleku duhet trajtuar si vlere!

Ky Çani s’eshte mire. Ka nje ore qe na ka nxjerre kete adoleshenten e Arlind Qorrit, qe po ia fut si kau peles duke zhytyr te gjithe ne nje thes per keqtrajtimin e grave pasi merr shkas nga vrasja e gjyqtares. Kjo biba vogel, duhet ta dije se ne nje shoqeri demokratike gjithsejcili mban pergjegjesi per veprimet e veta dhe smund te etiketosh te gjithe njerzit.

Ne rast se doli me ate pankarte dhe e etiketoi k*r ate qe vrau te shoqen shume mire e beri, por seshte e thene qe kjo te kthehet ne simbolike per te gjithe meshkujt e ketij vendi. Kjo biba qe nuk denjoka as te degjoje mendim tjeter, duhet ta dije se specifikisht kjo eshte ceshtje e autoriteteve dhe jo e shoqerise sidomos kur autoritetet jane vene ne dijeni.

Kjo biba duhet ta dije se te cmendur qe vrasin grate ka ne tere boten, por nuk jane te gjithe meshkujt se helbete do ishte shuar dynjalleku. Eshte e vertete se shqiptaret jane komb i cmendur dhe hajvan, por ne kete drejtim jane po aq normal sa e gjithe kombet e tjere! Ne rrethin tim te te njohurve nuk njoh ndonje qe keqtrajton familjen ose gruan, perkundrazi rropaten tere diten qe mos u mungoje gje. Natyrisht kjo sdo te thote qe fenomeni nuk ekziston, por serish e serish sdo te thote qe ne i rrisim vajzat apo motrat per te qene sherbyese.

Perkundrazi femrat i shohim si vlere te padiskutueshme jetike te ekzistences tone. Keshtu qe kjo marksistja e vogel ne rast se do te terheqe vemendjen le te gjeje ndonje citat tjeter se ajo parrulla e saj sme impresionon per asgje. Po ska faj ajo, fajet i kemi vete qe cdo lloj traplleku e trajtojme si vlere, pasi jo cdo lloj marrezie tipike per njerez te paformuar per shkak dhe te moshes duhet te trajtohet si heroizem sic eshte rasti i kesaj zogut qe qenka dhe aktiviste per mbrojtjen e LGBD-se!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?