SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Jep dorëheqjen kandidati i Bilal Kolës : Nuk pres në besë njerëzit e mi

Te nderuar miq.!
Ne shenje respekti per te paret e mi:Babai qe nuk jeton, Gjyshi Nikolle Prenge Lleshi ish major ushtarak me akademi te mbaruar me 1932 ne Modena, pushkatuar pa gjyq; ne shenje respekti per stergjyshin tim Prenk Llesh Gjoni ish deputet i Legjislacionit te pare shqiptar por edhe ne shenje respekti per femijet e mi dhe mbare elementin e thelbit antikomunist ne mbledhjen e parafundit te Keshillit Kombetar te APD kam deklaruar personalisht se une nuk do te kandidoj per deputet ne asnje zone dhe pas disa ditesh i kam derguar edhe nje Email doreheqje nga te gjitha funksionet Kryetarit te ksaj Partie i cili e ka pranuar doreheqjen time.Nuk largohem asnjehere nga kauza e paster por mua me shtyn edhe ndergjegja per te mos lene ne udhe ish te perndjekurit qe nuk iu bashkuan .APD…Keshilli Kombetar i ksaj partie duhej te kishte lobuar bashkimin me ish te perndjekurit e Tjere; duhej ti kishte nxjerre nga Cadra me sekret., dhe sekreti ishte media.Luftimi mediatikisht i karriges se Kryeministrit.Kjo gje nuk ka ndodhur tek asnje i atashuar prane Selise se Ksaj partie dhe mua me sherben si prove per tu larguar publikisht nga Sigla dhe per te vijuar jeten time familjare pa cenuar interesat e asnje politike verbale.Sllogani im sot e gjer ne pertritjen e Demokracise eshte “Une nuk Votoj” Vota ime ne rast se vellezrit tane nuk marrin pjese ne procesin e zgjedhjeve eshte nje prerje ne bese per bashkevuajtesit.Vota ime hedh balte mbi varret dhe Kauzat sepse eshte gjysme vote dhe kjo do ti interesoje te majtes per te realizuar nje te djathte false si ne votimet e Para kure Ramiz Alia u mundua te perfshije Bashkimet profesionale si opozite.Vota ime per te ardhmen e Shqiperise dhe te femijeve qe lindin e do te lindin do te hidhet ate dite kur Vota ti sherbeje perfaqesimit te isht te denuarve dhe te demtuarve nga komunizmi e jo sot kur i sherben segmentit me te ashper komunist me ne krye kryeministrin e vendit dhe ish ministrat e diktatures.Une nuk kerkoj meshire nga Diktatura.Une luftoj kunder saj dhe lufta me e sakte imja personale eshte kjo.Une nuk votoj.Une nuk shkoj pas komunisteve.Une protestoj duke mos votuar sepse institucioni i verdiktit , vota eshte themeluar per te zhdukur pasojat e izmave dhe jo per ti lyer me boje te rastit.Ju pershendes te gjitheve dhe APD i uroj sukses e pune te mbare.Me respekt per cilindo njeri antikomunist e bashkevuajte.Respekt te vecante per te ardhurit nga familjet e medha dhe porosi te vecante per ta.Mos braktisni virtytet e te pareve per karamele e poste qe kurre ndoshta nuk vijne.
Artan Lleshi Gjonmarkaj
Mirdite.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?