SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Mbizotëron “Po-ja” në referendumin e Erdoganit

Mediat në Turqi raportojnë se janë numëruar 40% të fletëve të votimit në referendum dhe deri tani, rezultatet e para tregojnë se mbizotëron më shumë “PO”, pra për zgjerimin e kompetencave të Presidentit Rexhep Erdogan.

Rreth 60% e votuesve kanë votuar për PO, ndërsa rreth 40% për kundër. Vota pro Presidentit Erdogan i jep atij pushtet të pakufizuar dhe zgjat qëndrimin në krye të shtetit turk.

Ky referendum për zgjerimin e kompetencave të tij është kundërshtuar nga Bashkimi Europian.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?